Dlaczego mycie podwozia w samochodzie jest tak istotne?

Dobre czyszczenie podwozia jest nadal ważną częścią procesu mycia samochodu. W rzeczywistości niektórzy eksperci od szczegółów twierdzą, że zwracanie uwagi na te brudne podszewki jest w rzeczywistości ważniejsze niż fantazyjna warstwa wosku. Dlaczego?

O ile nie poświęcasz dużo czasu na praktyczne prace przy pojeździe, bardzo łatwo jest zaniedbać części, których nie widać. Jest to szczególnie ważne w przypadku podwozia, ponieważ wymaga sporo, aby zobaczyć, co jest pod spodem. Jak na ironię, zaniedbany spód Twojego samochodu to część, która najbardziej styka się z brudem, błotem, brudem, chemikaliami, smołą itp. Pomyśl o tym – za każdym razem, gdy Twój samochód uderza w drogę, zbierasz brud. Błoto i inne zanieczyszczenia są wyrzucane i osadzane w podwoziu pojazdu. Prawdopodobnie minie dużo czasu, zanim zauważysz nagromadzenie, ponieważ nie czołgasz się i nie rzucasz okiem na ten bałagan. Wkrótce to nagromadzenie stanie się problematyczne, ponieważ spowoduje korozję podwozia Twojego samochodu.

Rdza jest największym problemem, gdy nie czyści się regularnie podwozia. Błoto ma dobrą przyczepność i bardzo dobrze przylega do podwozia samochodu. Przedostanie się do przegubów podwozia i zacznie tworzyć korozyjną warstwę korozyjną wokół metalu. Z biegiem czasu rdza będzie zjadać kawałki metalu z samochodu, dopóki nie zauważysz oczywistych efektów.

Regularne mycie podwozia przyczynia się do długowieczności Twojego samochodu. Tak jak olej wymieniasz co sześć miesięcy i regularnie wymieniasz takie elementy, jak klocki hamulcowe i filtry powietrza, ważne jest, aby stworzyć długoterminowy harmonogram konserwacji, który obejmuje dokładne mycie podwozia, co najmniej raz na kwartał. Zleć to profesjonaliście, ponieważ będzie to wymagało podnośnika samochodowego i myjki ciśnieniowej. Profesjonalista myjni również będzie wiedział, gdzie i co czyścić.

Na szczęście większość nowoczesnych samochodów ma odporną na rdzę powłokę, która pomaga chronić podwozie samochodu. Ale to nigdy nie gwarantuje, że samochód będzie wolny od rdzy.

Mycie podwozia – RG Kraków

Jeżeli jesteś zainteresowany fachową pomocą w zakresie czyszczenia i pielęgnacji aut to warto jest zapoznać się z ofertą Renegades Garage z Krakowa. Specjaliści jak i miłośnicy pojazdów pomogą Ci w kompleksowym czyszczeniu auta, w tym podwozia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *