mocowania rowerów do samochodu

Rodzaje mocowania rowerów do samochodu

Sposoby mocowania rowerów do samochodu dają nam spore możliwości jeśli chodzi o montaż, a także dostosowanie dodatkowego bagażnika do rodzaju samochodu. Warto jednak wiedzieć jaki mamy wybór i co będzie dla naszego samochodu najlepsze. Oto kilka sposobów na przewożenie rowerów samochodem w bezpieczny i przede wszystkim dopuszczalny sposób.

Bagażniki dachowe – bezpieczne mocowania rowerów do samochodu

Jak już wspomniano, sposobów mocowania rowerów do samochodu jest kilka. Jednym z nich są bagażniki rowerowe, które można zamontować na dachu samochodu. Ten rodzaj bagażników jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez kierowców. Nic w tym dziwnego! Rowery, które są przewożone na dachu samochodu w żaden sposób nie przeszkadzają w prowadzeniu samochodu – nie ograniczają widoczności kierowcy i nie zabierają miejsca. Jedynym problemem mogą okazać się gałęzie, jednak wprawiony kierowca doskonale opanuje trasę tak, aby nic nie uległo zniszczeniu.

mocowania rowerów do samochodu

Bagażniki na hak samochodowy

Bagażniki montowane na haku holowniczym samochodu, to mocowania rowerów do samochodu, które są również bardzo popularne. Tutaj jednak trzeba wyposażyć się w dodatkową tablicę rejestracyjną – platforma będzie zasłaniać tę, którą mamy zamontowaną na tyle samochodu. Ogromną zaletą jest sposób montowania rowerów na tego typu bagażniku – poradzą sobie nawet nieco niższe osoby, a także te, które nie mają zbyt dużo siły.

Uchwyty rowerowe na klapę

Uchwyty rowerowe na klapę są nieco mniej popularne niż te poprzednio wymienione. W dużej mierze przez to, że gdy zamontujemy na klapie rowery, dostęp do bagażnika będzie znacznie ograniczony – co z całą pewnością jest przeszkodą dla osób podróżujących z małymi dziećmi. Niemniej jednak, jest to doskonały sposób na przewożenie rowerów, tym bardziej, że stale możemy mieć je na oku.

Uchwyty rowerowe na klapę bagażnika znajdziesz na stronie https://www.dopasujbagaznik.pl/uchwyty-rowerowe-na-klape.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *