Zalety stosowania siłowników pneumatycznych

Siłowniki pneumatyczne są uzależnione od obecności jakiejś formy sprężonego gazu lub sprężonego powietrza wchodzącego do komory, w której narasta ciśnienie. Gdy przekroczy ono wymagane poziomy ciśnienia w przeciwieństwie do ciśnienia atmosferycznego na zewnątrz komory, wytwarza kontrolowany ruch kinetyczny tłoka lub koła zębatego, który może być kierowany prostym lub kołowym ruchem mechanicznym.

Siłowniki pneumatyczne doskonale nadają się do szerokiej gamy zastosowań, służąc w wielu różnych obszarach przemysłu. Niektóre z najczęstszych zastosowań to:

  • Palne silniki samochodowe
  • Sprężarki powietrza
  • Maszyny do pakowania i produkcji
  • Aplikacja kolejowa
  • Lotnictwo.

Zalety stosowania siłowników pneumatycznych w porównaniu z innymi alternatywami

Większość korzyści z wyboru siłowników pneumatycznych nad alternatywnymi siłownikami, np. elektrycznymi, sprowadza się do niezawodności urządzeń, a także aspektów bezpieczeństwa. Fakt, że nie wymagają zapłonu ani prądu sprawia, że ​​urządzenia te są bardzo poszukiwane tam, gdzie nie toleruje się parkowania i spalania. Dzieje się tak, ponieważ siłownik pneumatyczny może magazynować sprężone powietrze i ponownie je efektywnie wykorzystywać bez ryzyka pożaru.

Siłowniki pneumatyczne są również niezwykle trwałe i dzięki temu mogą obniżyć koszty wymagane do utrzymania ich wydajności. . Mniej konserwacji oznacza dłuższy cykl życia produktu, a tym samym większą wydajność. Siłowniki pneumatyczne, które nie opierają się na spalaniu, można łatwo wyprodukować i są stosunkowo prostymi urządzeniami, są również niezwykle trwałe, wymagają minimalnej konserwacji i zapewniają długą żywotność, jeśli są używane prawidłowo. Siłowniki Norgren możemy zakupić już online na stronie – https://gpautomatic.pl/kategoria-produktu/imi-norgren/.

Jak działają siłowniki elektryczne?

Podczas gdy siłowniki pneumatyczne działają na zasadzie sprężonego powietrza, siłowniki elektryczne wykorzystują do działania energię elektryczną. Siłowniki elektryczne składają się ze śruby, łącznika i silnika, takiego jak stepper lub serwo. Śruba obraca się i porusza nakrętką, co powoduje, że korbowód lub wózek przesuwają ładunek. Chociaż siłowniki pneumatyczne i elektryczne mają podobne zastosowania, nie są one bezpośrednio wymienne w każdej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *