Silnik samochodowy

Jak wygląda przegląd samochodu?

Co jakiś czas należy udać się do warsztatu samochodowego i poddać swój pojazd gruntownemu przeglądowi. Ta czynność pomoże utrzymać stan techniczny Twojego samochodu na właściwym poziomie i, przede wszystkim, zapewni Ci i Twoim pasażerom bezpieczeństwo i spokój podczas jazdy, a także nie dopuści do przykrych niespodzianek podczas podróży. Nie wszystko widać na pierwszy rzut oka, bardzo często nie wiadomo nic o usterce, dopóki specjalista jej nie zauważy podczas przeglądu. A jak dokładnie wygląda taki standardowy przegląd i co jaki czas należy go dokonywać?

Jak często?

Częstotliwość okresowych badań technicznych pojazdu zależy od wieku i rodzaju samochodu. Nowe auta muszą zostać sprawdzone do 3 lat od pierwszej rejestracji, następnie do 2 lat od pierwszego badania a następnie co roku.

Co jest sprawdzane?

Podczas standardowego przeglądu samochodu mechanik sprawdza szereg podzespołów, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników pojazdu. Weryfikuje m.in. układ paliwowy, hamulcowy, wydechowy oraz układ chłodzenia z układem klimatyzacji. Prócz tego specjalista wymienia olej oraz filtr oleju. Sprawdzanie układów pozostaw komuś, kto się na tym zna, ale jeśli chcesz zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych możesz sam wymienić filtr oleju. Wystarczy zakupić go ze sprawdzonej strony, np. https://pzlsedziszow.pl/ i podążać według instrukcji producenta. Przegląd powinien być dokonywany regularnie i w wyznaczonym terminie oraz według zaleceń i podpowiedzi producenta. Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć oczywiście w książce serwisowej dołączonej do pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *