myjnia samochodowa

Przygotowanie samochodu na sezon wiosenny. O czym powinieneś pamiętać?

Zima potrafi nieźle zepsuć nasze humory. Podobnie może być ze stanem technicznym naszych samochodów. Minusowe temperatury, stale utrzymujący się poziom wilgoci, zasolone drogi. To aspekty, które z pewnością nie wpływają dobrze na stan naszego pojazdu. Sprawdź co powinieneś zrobić zaraz po zakończeniu się okresu zimowego! To może uratować Twoje auto i pieniądze!

Pieczołowite czyszczenie samochodu

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy wykonać jest udanie się do najbliższej auto myjni, która zagwarantuje nam wysoki poziom usług związanych z kompleksowym czyszczeniem samochodu po zimie. Mycie wszystkich zakamarków nadwozia i podwozia z soli. Czyszczenie powinno odbywać się pod odpowiednim ciśnieniem, aby wszelkie zabrudzenia zostały w pełni usunięte. Szczególnie istotne może okazać się istotne mycie podwozia, które w dużym stopniu było narażone na kontakt z zasolonymi drogami. Jak wiemy, wpływ soli na auto jest niekorzystny, dlatego też warto jest dokonać tutaj szczegółowego czyszczenia.

 

wymiana opon

 

Wymiana opon

Kolejnym bardzo istotnym elementem jest wymiana opon zimowych na letnie. Ciężko jest stwierdzić kiedy następuje prawidłowy czas wymiany opon, ale z reguły powinno się to odbywać na przełomie marca i kwietnia. Wówczas temperatury nie spadają poniżej zera stopni Celsjusza z taką częstotliwością jak na początku marca. Jeżeli nie wymienimy opon to najpewniej bieżniki będą w takim stanie, że jazda na tych oponach następnej zimy może być nawet pewnego rodzaju zagrożeniem dla kierowcy i pasażerów.

Stacja diagnostyczna

Kolejnym ważnym elementem czynności “po zimie” powinno być odwiedzenie najbliższej stacji diagnostycznej, aby dokładnie sprawdzić stan techniczny naszego samochodu. Dzięki wizycie przekonamy się w jakim stanie jest nasze zawieszenie czy amortyzatory.

Mycie podwozia – Renegades Garage Kraków

Pierwszą rzeczą o jakiej powinniśmy pamiętać po srogim okresie zimowym jest odwiedzenie najbliższej auto myjni, która pozwoli przywrócić nasz samochód do jak najlepszej kondycji. Mycie podwozia w Krakowie (www.myjniakrakow.com) to z kolei propozycja dla osób, które nie posiadają zbyt dużo wolnego czasu i są w stanie powierzyć swój samochód w ręce profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *