Wypożyczalnie samochodów – na co zwrócić uwagę korzystając z ich usług?

Wypożyczalnie samochodów, to obecnie niezwykle konkurencyjna branża. Bardzo wiele firm oferuje swe usługi na różnych warunkach i w różnych cenach. Powoduje, to że coraz łatwiej natrafić na firmę nie wartą zaufania oraz nierzetelną. Poniżej zostało przygotowane przez nas kilka uniwersalnych porad, które pomogą Ci uniknąć pułapek i wybrać optymalną dla Twoich potrzeb wypożyczalnie samochodów świadczącą rzetelne usługi.

 Różne stawki za wynajem samochodu.

Stawki za wynajem samochodu różnią się często w zależności od podaży i popytu. Przykładowo – latem, zwłaszcza w nadmorskich miejscowościach, ceny mogą być dużo wyższe niż w zimie w tym samym miejscu, bowiem porównując te dwa okresy popyt będzie zupełnie różny.

Porównaj ceny poszczególnych wypożyczalni samochodów!

Jeśli planujesz wynajem samochodu na wakacjach pomogą Ci w tym turystyczne porównywarki cen. Pamiętaj jednak, że często przy zbyt atrakcyjnych cenach istnieją małe dogodne warunki wynajmu, które summa summarum sprawią, że będzie jeszcze drożej. Przykładowo – bardzo wysokie koszty ponoszone przez klienta w przypadku uszkodzenia samochodu czy mało korzystna „polityka paliwowa”. Przed podjęciem decyzji należy więc dokładnie przeczytać regulamin oraz zasady wynajmu samochodu.
wynajem_samochodow

Pomijaj pośredników!

Jeśli korzystasz z wyszukiwarki cen czy usług biur podróży – pamiętaj, żeby sprawdzić ceny bezpośrednio w wypożyczalni samochodów, z której będziesz korzystać. Jeśli nie będzie ich na stronie, to możesz to zrobić telefonicznie. Gdy okażą się niższe, to nic nie stoi Ci na przeszkodzie, żeby wypożyczyć samochód bezpośrednio w wypożyczalni.

O co należy zapytać wypożyczając samochód?

  • 1. Cena – czy obejmuje wszystkie elementy? Warto się upewnić czy zawiera np. opłaty lotniskowe albo podstawowe ubezpieczenia, w zależności od kraju, w którym masz zamiar wynająć samochód.
  • 2. Opłaty w razie uszkodzenia samochodu. Czy można wykupić odrębne ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia? Ile trzeba zapłacić w razie szkód? Czy kwoty te nie są zawyżone? ETC.
  • 3. Jak wygląda kwestia paliwa? Czy dostajesz pełen bak paliwa? Czy nie płacisz za niego naciągniętej kwoty pieniężnej?
  • 4. Czy samochodem może kierować inny kierowca? Czy teoretycznie są wtedy dodawane jakieś opłaty?

Na co należy uważać korzystając z usług wypożyczalni samochodów?

Przy korzystaniu z usług wypożyczalni samochodów często oferują Ci wiele dodatków dostępnych za opłatą. Zazwyczaj są to dodatkowe ubezpieczenia etc. Pamiętaj, że zanim się zdecydujesz na jakikolwiek dodatek, to dokładnie przeanalizuj czy rzeczywiście jest on potrzebny. Bardzo często się zdarza, że ceny takich dodatków są znacznie zawyżone. Wiele usług odnośnie ubezpieczenia gwarantuje Ci umowa, którą podpisujesz z wypożyczalnią samochodów na wstępie i nie jest potrzebna żadna kolejna. Kolejnym aspektem jest wypożyczenie samochodów sportowych. Marki premium z pewnością są droższe od tradycyjnych miejskich hatchbacków, natomiast wrażenia z jazdy dają niewątpliwie intensywniejsze wrażenia.

Te kilka rad, które pomogą Ci wybrać optymalną wypożyczalnie samochodów nie przepłacając przy tym pieniędzy. Warto także przed wypożyczeniem zapytać o stan samochodu, a także poczytać opinie na temat wybranej wypożyczalni w Internecie, aby nie spotykać się potem z nieprzyjemnościami. Przy tworzeniu wpisu pomagała wypożyczalnia samochodów sportowych Gold Cars Śląsk (Katowice). Na https://goldcars.com.pl/wynajem-samochodow-slask/ znajdziesz pełną ofertę samochodów sportowych i luksusowych na wynajem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *