Jak podróżować samochodem?

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że tylny przedział twojego hatchbacka lub sportowego pojazdu użytkowego może łatwo pomieścić cały bagaż, który potrzebujesz na podróż, ale kiedy przystępujemy do pakowania, zaczynamy wątpić w możliwości naszego bagażnika.

Bezpieczne i wygodne pakowanie to prawdziwa sztuka

Oczyść swój samochód

Przed wyjazdem w podróż ważne jest, aby rozpocząć od oczyszczenia pojazdu, twierdzi Susan Foster, autorka inteligentnego opakowania dla dzisiejszego podróżnika. Oznacza to usunięcie wszystkiego co nie będzie potrzebne w podróży.

Zacznij dzień wcześniej

Znana blogerka, autorka bloga podróżniczego zaleca pakowanie samochodu na noc przed podróżą, jeśli to możliwe. „W idealnym świecie to robię” – mówi. „Potem mogę wstać i wyjechać wcześnie rano”. Ponadto, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń bagażową warto przynieść cały bagaż w pobliże samochodu i dopiero wtedy rozpocząć pakowanie. Łatwiej wtedy ocenić co zajmie ile miejsca i gdzie najlepiej położyć dany przedmiot czy walizkę.

Spakuj bagaż w strategicznym porządku

Zasadą, której używa, jest pakowanie przedmiotów w kolejności, w jakiej będziesz ich potrzebować. Jeżeli wiemy, że na postoju będzie trzeba wyjąć coś z konkretnej torby, warto położyć ją na samej górze. Istotna jest również waga bagażu. Ciężkich walizek i innych przedmiotów nie kładźmy na górze. Nie chodzi tylko o uszkodzenie innych przedmiotów pod nimi, ale o bezpieczeństwo podczas gwałtownego hamowania.

Miękkie torby zamiast walizek

Aby pomóc zmaksymalizować przestrzeń, zaleca się pakowanie do toreb zamiast używania sztywnego bagażu. Łatwiej ułożyć miękkie worki na ubrania i torby niżeli twarde walizki.

Powiększ przestrzeń bagażową

Jeżeli twoja przestrzeń bagażowa jest dla Ciebie niewystarczająca, możesz ją powiększyć o box dachowy lub kufer na hak. Takie bagażniki mogą zwiększyć przestrzeń bagażową o nawet 500 litrów. Są przydatne zwłaszcza do przewożenia sprzętu sportowego. Znajdziecie je na stronie https://www.dopasujbagaznik.pl/boxy-dachowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *