Dorabianie kluczyków samochodowych po zniszczeniu

Życie pisze różne scenariusze. Upadki zaliczają nie tylko telefony komórkowe, ale i często klucze. Niekiedy w wyniku upuszczenia kluczyków samochodowych z dużej wysokości okazuje się, że kluczyk samochodowy wraz z pilotem ulegają uszkodzeniu. Na szczęście z pomocą przychodzą wyspecjalizowane zakłady, w których możliwy jest ratunek.

Dorabianie kluczyków samochodowych, gdy egzemplarz właściwy uległ całkowitemu uszkodzeniu

Gdy sam kluczyk ulegnie całkowitej deformacji, a ściślej jeśli sam metalowy grot ulegnie uszkodzeniu wtedy klucz powinien zostać dorobiony na podstawie posiadanego przez Ciebie zapasu. Na podstawie niezniszczonego egzemplarza specjalistyczny zakład przygotowuje kopię takiego klucza. W tym miejscu warto dodać, że zawsze warto mieć dwa sprawne klucze właśnie na wypadek takich nieprzewidzianych sytuacji, w wyniku których klucz służący nam na co dzień ulegnie uszkodzeniu lub zgubieniu.

Dorabianie kluczy, gdy popsuł się pilot a grot jest nienaruszony

W sytuacji, gdy uszkodzeniu uległ tylko pilot, być może uda się go naprawić, bez konieczności dorabiania całego kluczyka wraz z elektroniką. Często zepsuciu ulega sama obudowa, a mechanizm wewnątrz pilota są nienaruszone. Wtedy nie trzeba wymieniać wszystkiego.

Dorabianie kluczy, kiedy uszkodziliśmy całość i nie posiadamy zapasu

W sytuacji, gdy nie posiadamy zapasu, na podstawie którego sporządzony zostałby nowy egzemplarz sprawa nieco się komplikuje. Kiedy mamy do czynienia z taką sytuacją musimy udać się do ASO, gdzie nowy klucz zostanie przygotowany za pośrednictwem producenta pojazdu. Należy mieć ze sobą dokumenty potwierdzające, że jesteśmy właścicielem tego konkretnego samochodu. Wtedy zakład zgadza się na dorabianie kluczyków samochodowych. Specjaliści z autoryzowanych punktów zgłaszają się wtedy do producenta i zlecają przygotowanie wtórnika. Proces ten jest jednak czasochłonny i nie załatwimy tego z dnia na dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *