Jak dbać o silnik diesla zimą?

Wiele osób decydując się na zakup samochodu z silnikiem diesla, obawia się o eksploatację takiego pojazdu w sezonie zimowym. Chodzi głównie o pojawienie się ewentualnego problemu z odpalaniem w trudnych warunkach pogodowych – głównie w sezonie jesienno zimowym. Trzeba pamiętać, że jest to jedynie teoria, która nie zawsze sprawdza się w praktyce. Wszystko zależy od eksploatacji samochodu jak również od działań profilaktycznych, które powinniśmy zastosować.

Bez względu na to ile lat ma pojazd, w każdym przypadku powinniśmy chronić jego elementy eksploatacyjne. Tylko takie podejście jest w stanie zapewnić nie tylko komfort jazdy ale przede wszystkim uniknąć wiele niepotrzebnych usterek.

diesel zima

Paliwo dobrej jakości

Kiedy robi się zimno, jakość i parametry oleju napędowego nabierają większego znaczenia. Jest to paliwo najbardziej wrażliwe na niskie temperatury. Dlatego tak ważne jest to co tankujemy do baku, najlepiej wybierać paliwo na zaprzyjaźnionych stacjach by mieć pewność, że zatankowaliśmy olej napędowy dobrej jakości. Natomiast jeśli mało eksploatujemy samochód i w baku pozostało nam jeszcze paliwo tankowane w sezonie letnim, uzupełnimy bak najlepiej do pełna paliwem dedykowanym na zimę.

dodatki do paliw

Dodatki do paliw

Depresator to powszechnie stosowany dodatek do oleju napędowego. Na rynku motoryzacyjnym można spotkać różnego typu depresatory i dodatki do paliw, te drugie znajdują głównie zastosowanie w silnikach benzynowych oraz z instalacja lpg. Wiele osób pyta czy dodatki do paliw to bezpieczne rozwiązanie, odpowiedź brzmi TAK. Pod warunkiem, że będziemy stosować się do zaleceń producenta, który na opakowaniu dołączył informację dotyczącą dawkowania depresatora.

Filtr paliwa

Filtr paliwa to ten element, który odpowiada niejako za rozruch pojazdu. Zamarznięta woda, wytrącona parafina, czy zanieczyszczenia powstałe w filtrze paliwa mogą powodować problemy z uruchomieniem samochodu w sezonie zimowym. By uniknąć tego typu problemów, należy regularnie wymieniać filtr paliwa, najlepiej raz w roku przed zimą bądź w trakcie wymiany płynów eksploatacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *